Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
  Welcome to: Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych [Guest] STRONA GŁÓWNAO NASKONTAKTKODLK W ŚWIETLE MEDIÓW
Maj 25 2015 19:10:43  
Reklama
Saturn.pl
NASZ KANAŁ NA YOU TUBE

ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ NA YOU TUBE!
Facebook
ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU::
FACEBOOK KODLK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE
Linia: Jaworzyna Śląska -Kędzierzyn Koźle
Linia: Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra- Zgorzelec
Linia: Wałbrzych - Kłodzko
Linia: Jelenia Góra- Mysłakowice- (Karpacz)- Kowary- Kamienna Góra- Marciszów
Linia: Jelenia Góra- Tanvald
Linia: Świeradów Zdrój -Lwówek Śląski- Legnica
Linia: Luban Śląski- Leśna
STATYSTYKI
Jak bardzo popularna jest nasza strona?
KOLEJ W SIECI
CSMK
Portal Kolejowych Pasażerów
Instytut Rozwoju i Promocji Kolei
Rynek Kolejowy
OKOKO
Kolej w województwie śląskim
Kolejowy Portal Informacyjny
Kolejowe Mazowsze
Transport Kolejowy
Storna MK z Jeleniej Góry
Kolej w Szklarskiej Porębie
Serwis Kolejowy
Kolejowy Wrocław
Strona Kolejowa Wojtka Michalskiego Kolejowa Toplista
Kolejowa Iłowa
ZANIM WSIĄDZIESZ DO WAGONU ...
Archiwalne rozkłady jazdy
Aktualny rozkład jazdy
SPÓŁKI KOLEJOWE
InterCity
Przewozy Regionalne
Cargo
Koleje Dolnośląskie
 CIĘŻKĄ PRACĄ WITAMY NOWY ROKSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Nasze pociągi:
Warszawa Centralna z pociągiem InterREGIO "Szczeliniec" relacji Białystok- MiędzylesieI nadszedł wreszcie ten upragniony 2013 rok w którym czeka nas wiele pracy i zaangażowania. Od stycznia do naszej organizacji dołączyła dwójka śmiałków ze Wschodniej Wielkopolski, którzy jawnie rozpoczęli działania na rzecz modernizacji i zwiększenia liczby połączeń na tak zwanych liniach stykowych łączących województwo dolnośląskie z wielkopolskim. Od dnia dzisiejszego również ponawiamy starania dotyczące:
1) zaniechania przez Ministerstwo Transportu likwidacji pociągów kategorii TLK od stycznia 2014;
2) utrzymania po 1 czerwca 2013 pociągów relacji Wrocław- Drezno;
3) powrotu połączeń kolejowych na linię 289 Legnica- Rudna Gwizdanów;
4) powrotu połączeń kolejowych na linię 279 Lubań Śląski- Węgliniec;
5) wpisania do Regionalnego Programu Operacyjnego linii kolejowej 273 Jelenia Góra- Ławszowa na odcinku Jelenia Góra- Zebrzydowa;
6) przywrócenia połączenia kolejowego łączącego Jelenią Górę i Wałbrzych z Lublinem oraz Kotlinę Kłodzką i Góry Stołowe z Gdynią;
7) wprowadzenia w realizację planów na rozkład jazdy 2013/14 dotyczących uruchomienia międzynarodowego połączenia kolejowego relacji Dresden Hbf- Warszawa Wschodnia;
8) wpisania linii kolejowej nr 281 Oleśnica- Chojnice na odcinku Oleśnica- Gniezno do Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20 i zwiększenia liczby połączeń stykowych łączących nasze województwo z województwem wielkopolskim, kursujących po tej linii.
W tym celu do końca tego tygodnia zostaną wysłane pisma do poszczególnych organizacji i organów rządowych. Odpowiedzi na nie będą podstawą do dalszych działań zmierzających do poprawy funkcjonalności tak wspaniałego środka transportu jakim jest kolej, w naszym województwie. Wyślemy również pisma w sprawie remontu linii 311 do Szklarskiej Poręby Górnej oraz linii 309 Kłodzko Nowe- Kudowa Zdrój.
W obecnym roku planujemy również cztery duże konferencje w okresie od lutego do czerwca dotyczące uruchomienia pociągu Jelenia Góra- Lublin, przywrócenia połączenia Kłodzka (Kudowy) z Gdynią, przywrócenia połączeń regionalnych i remontu linii 289 oraz uruchomienia codziennie pociągu TLK PIRAT na odcinku Bielsko Biała Główna- Szczecin Główny oraz wznowienia ruchu kolejowego na linii Marciszów- Lubawka.
 LIKWIDACJA KATEGORII POCIĄGÓW TLK OD STYCZNIA 2014!Submit News Submit Article Visit our Forum 


Minister Transportu Sławomir Nowak nie chce dofinansowywać pociągów kategorii TLK uruchamianych przez spółkę PKP Intercity. W myśl tego od 1 stycznia 2014 roku planuje się zlikwidowanie części pociągów TLK a te które pozostaną przemianować na Expresy. Co za tym idzie najniższą kategorią pociągów będzie kategoria EX z obowiązkową rezerwacją miejsc. Analogicznie rzecz ujmując większość mniejszych miejscowości takich jak Suwałki, Jelenia Góra, Przemyśl czy Gorzów Wielkopolski może całkowicie utracić dalekobieżne połączenia kolejowe, a za podróż pociągiem będziemy płacić krocie. Podobno Ministrowi Transportu dopingują w tym projekcie zarówno przedstawiciele PKP Intercity jak i Minister Finansów Jacek Rostowski. Ministerstwo Finansów nie chce przekazywać środków na dofinansowanie kolei, a pieniędzmi które pozostaną zapchać coraz bardziej już rosnącą dziurę budżetową.PKP Intercity znowu dzięki temu "wspaniałemu" projektowi odbuduje pozycję finansową i markę kategorii EIC.
Wymienione powyżej informacje nie są jeszcze do końca potwierdzone, ale o tym problemie w środowisku kolejowym mówi się bardzo głośno. Oczywiście my jako organizacja nie pozostawimy tego typu informacji bez odpowiednich działań. Zamierzamy rozpowszechnić ten artykuł po całej Polsce docierając do dziesiątków tysięcy różnych portali informacyjnych, napisać interpelacje do wszystkich samorządowców działających na terenie całego kraju oraz powysyłać zapytania z interpelacjami do spółek kolejowych i wdrożyć w problem wszystkie Związki Zawodowe, tak aby Ministerstwo nie wytrzymało naporu społecznego. Następnie całość opieczętować i nakłonić do kolejowej akcji przedstawicieli Unii Europejskiej.
Apelujemy również do innych organizacji kolejowych działających na terenie całej Polski aby osobiście zainteresowały się tym tematem. O wynikach działań będziemy Państwa informować.
 WESOŁYCH ŚWIAT!Submit News Submit Article Visit our Forum 


Kolejowych niespodzianek:
niech przywita nas poranek,
w którym to z Jeleniej śmiga
do Lublina pociąg "Sztygar".
Jakby zgraja się rzucała
i pociągu nam nie dała
wyniesiemy ich na nosze i pojadą ... "Karkonosze"!
"Pomorzanin" bez umowy
niech pojedzie do Kudowy.
"Pirat"- ten nasz stary wyga
co dzień niech na Nadodrzance śmiga.
"Wrocławianin" - celebryta
niech w Węglińcu wnet zawita.
Niech wam kolej szczęścia da.

Życzy KODLK


Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego 2013 roku!
 RATUJEMY POŁĄCZENIA NA LINII 281Submit News Submit Article Visit our Forum 


Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych przejmie inicjatywę związaną z ratowaniem pasażerskiego ruchu kolejowego na newralgicznym odcinku linii 281 Oleśnica- Krotoszyn- Jarocin- Gniezno. Wspólnie z pomysłodawcą projektu przygotowaliśmy apel, w którym zwracamy się do Posła Zbigniewa Dolaty z apelem o interwencję w tej sprawie.

Poniżej przedstawiamy treść pisma wystosowanego w dniu 20.12.2012:

"Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, jako organizacja działająca na rzecz rozwoju kolei apeluje do Pan Posła o interwencję w sprawie linii 281 na odcinku Oleśnica- Krotoszyn- Jarocin- Gniezno.
Wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy zniknęły na tej linii połączenia kolejowe Gniezno-Jarocin. Są one ważne dla regionu, jego mieszkańców, tak młodszych - młodzieży studiującej w Jarocinie, Gnieźnie, Poznaniu, uczącej się oraz dla osób dojeżdżających do pracy we Wrześni i Gnieźnie. Niestety wskutek wielu czynników ekonomicznych oraz zaniechań połączenia zostały zlikwidowane. Można tu wymienić zaniedbania zarządcy infrastruktury - czyli PKP PLK, głównie brak należytej dbałości o linię kolejową Gniezno-Oleśnica. W ciągu niecałych 5 lat prędkość na niej spadła z 80 km/h do 60 km/h z licznymi ograniczeniami prędkości do 30 km/h, co spowodowało wydłużenie czasu jazdy. Oprócz tego należy tez wymienić czynniki ekonomiczne - rzekomy brak pieniędzy na dofinansowanie połączeń przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz okrojenie oferty przez przewoźnika - Przewozy Regionalne z 4-5 par do jednej, kursującej jedynie w dni robocze. Mimo to chętnych do skorzystania z pociągu nie brakowało i nie brakuje, gdyż istnieje zapotrzebowanie społeczne, wynikające z braku połączeń autobusowych. Poza tym kolej była tańsza i szybsza niż alternatywne połączenia autobusowe.
Z informacji, jakie dochodzą do nas wynika, że od 1 czerwca 2013 ruch pasażerski na linii kolejowej 281 na odcinku Gniezno- Jarocin- Krotoszyn przejmie spółka Koleje Wielkopolskie. Jako organizacja działająca na Dolnym Śląsku jesteśmy oburzeni tym faktem, ponieważ spowoduje to utworzenie sztucznego podziału komunikacyjnego między oboma województwami, co w konsekwencji doprowadzi do spadku liczby podróżnych korzystających z połączeń kolejowych na tej linii. Konstytucja RP gwarantuje obywatelowi równy dostęp do transportu, szkolnictwa. Jednak jedną decyzją administracyjną można obywatela tego prawa pozbawić. W związku z powyższym wnioskujemy o wystosowanie interpelacji poselskiej do podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, pana Andrzeja Massela, oraz przedstawienie w niej poniżej zadanych pytań:
1) Czy planowany jest remont odcinka Oleśnica - Gniezno należącego pierwotnie do linii 281 Oleśnica- Chojnice?
2) Jaka kwota mogłaby być na ten cel przeznaczona?
3) Czy spółka Przewozy Regionalne planuje zwiększenie liczby połączeń regionalnych na tym odcinku?
4) Czy planowane jest przechwycenie ruchu kolejowego na odcinku Gniezno- Krotoszyn przez spółke Koleje Wielkopolskie od 1 czerwca 2013?

Żądamy poparcia z Pańskiej strony oraz prosimy o przesłanie odpowiedzi zwrotnej na nasz adres e-mail kodlk@o2.pl i na adres pocztowy z informacją, co Pan jako Poseł może w tej sprawie zrobić. W najbliższym czasie skontaktujemy się z Pana Biurem Poselskim, aby móc umówić się na indywidualne spotkanie.
Wspólnymi siłami zdziałamy więcej."


Pismo podobnej treści zostanie skierowane również do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, IZ Poznań, IZ Wrocław oraz Ministra Transportu Andrzeja Massela.
O dalszych pracach poinformujemy na początku przyszłego roku.
 PRZYWITANE NOWE POCIĄGISubmit News Submit Article Visit our Forum 
Wczoraj o godzinie 9 na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze, oraz w restauracji "Orient Express" odbyła się impreza kolejowa, której głównym celem było powitanie nowych pociągów wprowadzonych wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Słodycze, cukierki, plakaty, baloniki, to wszystko tylko po to, aby promować połączenia, które powróciły do Jeleniej Góry, jak i te które do Jeleniej Góry już dojeżdżają od dłuższego okresu czasu. Pomimo wątpliwości frekwencja w pociągach, jak na pierwszy dzień kursowania była zaskakująco wysoka. Ludzie z zaskoczeniem i radością reagowali na wieść o zmianie rozkładu jazdy i wprowadzeniu nowych połączeń. Przypomnijmy, że dzięki naszym staraniom w tym rozkładzie zostały uruchomione połączenia TLK Śnieżka Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia p. Łódź Kaliską, IR RUDAWY Jelenia Góra- Białystok oraz uruchomione w relacji codziennej wagony bezpośrednie pociągu TLK ROZEWIE Jelenia Góra- Gdynia Główna, TLK WROCŁAWIANIN Warszawa Wschodnia- Legnica oraz IR "Łużyce" Kraków- Węgliniec. Uratowana została również linia kolejowa 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego. Pozostaje nam tylko czekać na rozwój sytuacji, a pasażerom życzyć przyjemniej podróży. JUŻ JUTRO KOLEJOWA IMPREZA W JELENIEJ GÓRZE!Submit News Submit Article Visit our Forum 


Już 9 grudnia (niedziela) w restauracji Orient Express odbędzie się impreza kolejowa, której celem jest propagowanie kolei jako najlepszego i najfajniejszego środka transportu. Dzięki współpracy Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, Poseł Marzeny Machałek oraz Związku Zawodowego "Kontra" w tym roku udało się nam wspólnie wywalczyć aż 5 nowych połączeń kolejowych. Są to pociągi TLK "Rozewie" Jelenia Góra- Gdynia TLK "Śnieżka" Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia InterREGIO "Rudawy" Jelenia Góra- Białystok, InterREGIO "Łużyce" Węgliniec- Legnica- Kraków oraz TLK "Wrocławianin" Legnica- Warszawa Wschodnia. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 09:15 przyjazdem pociągu TLK "Karkonosze" z Warszawy Wschodniej a zakończenie przyjazdem nowego pociągu TLK "Śnieżka" również z Warszawy Wschodniej o godzinie 15:10. Nie lada atrakcja dla miłośników kolei i dzieci. Zapraszamy również rodziny, osoby starsze i wszystkich, którym kolej na Dolnym Śląsku nie jest obojętna.

W załączniku program imprezy.

IMPREZA KOLEJOWA "KOLEJĄ PO DOLNYM ŚLĄSKU" 9 GRUDNIA 2012 JELENIA GÓRA
 PRZYPUSZCZENIA POTWIERDZONE- "DREZNO- WROCŁAW" TYLKO DO 31 MAJA 2013Submit News Submit Article Visit our Forum 


KODLK dotarło do oficjalnych założeń dotyczących świadczenia usług w zakresie zbiorowego transportu publicznego wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich realizowanych w województwie dolnośląskim w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013.
Niestety z informacji uzyskanych w tym dokumencie wynika, że pociągi relacji Wrocław- Dresden Hbf pojadą tylko do 31 maja 2013. Co za tym idzie sprawdził się czarny scenariusz i nasze wcześniejsze przypuszczenia świadczące o likwidacji tego wspaniałego połączenia kolejowego. W związku z powyższym od 1 stycznia nowego roku zaczną się działania zmierzające do obrony pociągów w tej relacji. Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. O planach związanych z obroną Wrocław- Dresden poinformujemy na początku 2013 roku.
 JUŻ ZA TYDZIEŃ NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW!Submit News Submit Article Visit our Forum 
Już tylko tydzień dzieli nas od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów na sezon 2012/13. W tym roku dzięki staraniom KODLK, Poseł Marzeny Machałek oraz Związków Zawodowych działających przy Przewozach Regionalnych we Wrocławiu i Samorządów przywrócone zostaną aż cztery połączenia kolejowe. Będą to pociągi TLK ŚNIEŻKA Warszawa Wschodnia- Jelenia Góra (dawne SUDETY), TLK WROCŁAWIANIN Warszawa Wschodnia- Legnica, IR ŁUŻYCE Kraków- Węgliniec oraz IR SOKOLIKI Olsztyn Główny- Jelenia Góra ( w relacji powrotnej do Białegostoku). W związku z powyższym siatka połączeń dalekobieżnych zostanie zwiększona. Codziennie również dzięki naszej interwencji będą kursowały bezpośrednie wagony do pociągu TLK 56200/1 ROZEWIE relacji Gdynia Główna- Jelenia Góra. Również dzięki zaangażowaniu Poseł Marzeny Machałek, naszemu i Związków Zawodowych utrzymany zostanie nadal ruch regionalny na linii 283 Jelenia Góra- Lwówek Ślaski oraz remontowana jest linia kolejowa nr 279 Lubań Śląski- Węgliniec. To efekt konferencji zorganizowanej 22 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Lubaniu Śląskim. Przypomnijmy, że w latach poprzednich udało się wywalczyć pociągi TLK KARKONOSZE relacji Warszawa Wschodnia- Szklarska Poręba Górna (2009), TLK ROZEWIE Gdynia Głownia- Jelenia Góra (2009), IR GALICJA Jelenia Góra- Kraków (2011), IR SZCZELINIEC Białystok- Międzylesie (2011) oraz uruchomić w sezonie wakacyjnym 2011 wagony bezpośrednie do pociągu IR BARBAKAN relacji Świnoujście- Kraków w relacji Świnoujście- Jelenia Góra.

Poniżej przedstawiamy wykaz pociągów dalekobieżnych na rj 2012/13, które dzięki naszym staraniom pojadą wgłąb województwa.


POCIĄGI URUCHAMIANE PRZEZ “PKP INTERCITY”


1)TLK “ŚNIEŻKA” Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia – Jelenia Góra przez Wałbrzych, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Sieradz, Łódź, Łowicz – powrót starego, dobrego połączenia dziennego (dawnego pociagu SUDETY) który umożliwi dojazd nie tylko do stolicy, ale przede wszystkim do Łodzi i aglomeracji Wschodniej Wielkopolski
2)TLK “WROCŁAWIANIN” Legnica- Warszawa Wschodnia- Legnica przez Wrocław, Ostrów Wlkp., Kalisz, Sieradz, Łódź, Łowicz- powrót świetnego pociągu zapewniającego dojazd mieszkańcom Magistrali Zgorzeleckiej do Łodzi i Stolicy.
3)TLK “ROZEWIE” Jelenia Góra- Gdynia Główna – Jelenia Góra przez Wałbrzych, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Bydgoszcz, Tczew, Gdańsk- świetne połączenie Karkonoszy i południowej części Dolnego Śląska oraz Wschodniej Wielkopolski z Pomorzem. Pociąg ze wszech miar znany i lubiany
4)TLK “KARKONOSZE” Szklarska Poręba Górna- Warszawa Wschodnia- Szklarska Poręba Górna przez Wałbrzych, Wrocław, Opole, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Koluszki- doskonałe nocne połączenie kolejowe Dolnego Śląska z Warszawą. Najbardziej popularny pociąg w naszym województwie

POCIĄGI URUCHAMIANE PRZEZ “PRZEWOZY REGIONALNE”


1)INTERREGIO “SZCZELINIEC” Białystok- Międzylesie przez Warszawę, Kutno, Konin, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Wrocław, Kłodzko- świetne połączenie kolejowe Podlasia, Warszawy i Poznania z Kotliną Kłodzką cieszące się bardzo dużą popularnością wśród podróżnych
2)INTERREGIO “MAMRY” Międzylesie- Olsztyn Główny przez Wrocław, Leszno, Poznań, Toruń- porannny pociąg umożliwiający dojazd powrotny do Poznania, oraz podróż na Mazury
3)INTERREGIO “GALICJA” Jelenia Góra- Kraków Główny- Jelenia Góra przez Wałbrzych, Wrocław, Opole, Katowice- rewelacyjny pociąg łączący południe Polski z Karkonoszami, oraz Jelenią Górę i Wałbrzych ze Śląskiem i najpiękniejszym miastem w Polsce- Krakowem
4)INTERREGIO “ŁUŻYCE” Węgliniec- Kraków- Węgliniec przez Legnicę, Wrocław, Opole, Katowice- powrót świetnego pociagu cieszacego się niesamowitą popularnością wśród mieszkańców
5)INETRREGIO “RUDAWY” Jelenia Góra- Białystok przez Wałbrzych, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Kutno, Warszawę- poranne połączenie Jeleniej Góry i Wałbrzycha z Poznaniem i Warszawą oraz Podlasiem oferujące naszybszy czas przejazdu na odcinku Jelenia Góra- Wrocław w 2 godziny i 15 minut
6)INTERREGIO “SOKOLIKI” Olsztyn- Jelenia Góra przez Toruń, Poznań, Leszno, Wrocław, Wałbrzych- powrotny pociąg popołudniowy dla turystów z Mazur i Stolicy Wielkopolski oferujący najszybszy czas przejazdu na odcinku Wrocław- Jelenia Góra w 2 godziny i 24 minuty.
 CZY ZNIKNĄ POŁĄCZENIA KOLEJOWE WROCŁAW- DREZNO?Submit News Submit Article Visit our Forum 


Coraz więcej wskazuje na to, że od 1 czerwca 2013 przestaną kursować popularne na Dolnym Śląsku połączenia kolejowe łączące Wrocław z Dreznem. Według nieoficjalnych informacji dochodzących z różnych źródeł ani UMWD ani Ministerstwo Transportu nie chcą finansować tych połączeń po polskiej stronie. Na razie podane informacje są nieoficjalne. W środowisku kolejowym mówi się też o tym, że jakoby jedną z przyczyn zawieszenia kursów tych atrakcyjnych połączeń jest przejęcie w 80 % od 1 czerwca 2013 ruchu kolejowego na trasie Zgorzelec- Legnica- Wrocław przez samorządową spółkę Koleje Dolnośląskie. KODLK po 9 grudnia będzie monitorował tę sprawę. Jeżeli przekazana informacja okaże się prawdą, natychmiast podejmiemy radykalne działania mające na celu powstrzymanie tego problemu.
 KODLK PATRONEM PRZYWRÓCENIA CODZIENNYCH KURSÓW Z JELENIEJ GÓRY DO LUBAWKI I CZESKIEGO TRUTNOVASubmit News Submit Article Visit our Forum 


Czy możliwe jest przywrócenie połączeń kolejowych codziennego kursowania na trasie Jelenia Góra- Lubawka? Na ten temat 24 października w siedzibie kamiennogórskiego starostwa dyskutowali przedstawiciele powiatu, burmistrz Kamiennej Góry i wójt gminy Marciszów. KODLK zdecydował się objąć patronat nad tą akcją. Za dwa tygodnie koordynator naszej organizacji odbędzie spotkanie ze starostą Panią Ewą Kocembą. Wtedy to zostaną ustalone dalsze konkrety w tej przedmiotowej sprawie. Pozostaje trzymać kciuki, aby połączenia kolejowe Jeleniej Góry z Lubawką w rj 2013/14 zagościły na stałe codziennie. O wynikach rozmów na pewno Państwa poinformujemy.
 CO DALEJ W SPRAWIE LINII KOLEJOWEJ 289?Submit News Submit Article Visit our Forum 


Wczoraj o godzinie 12:00 w Restauracji "Blues Cafe" w Jeleniej Górze odbyło się kolejne, drugie już spotkanie koordynatora KODLK Grzegorz Olesia z przedstawicielem Pana Posła Wojciecha Zubowskiego. Dyskutowaliśmy również z władzami Lubina. Temat dotyczył oczywiście problemu związanego z modernizacją linii kolejowej 289 Legnica- Rudna Gwizdanów. W wyniku tych rozmów zostaną podjęte działania prowadzące do zorganizowania konferencji poruszającej wspomnianą wyżej problematykę. Do końca tego tygodnia zostanie wysłana interpelacja, która da nam odpowiedź na trzy podstawowe pytania:
1) Gdzie podziały się środki finansowe zgromadzone na to przedsięwzięcie?
2) Na kiedy planowane jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych?
3) Dlaczego badania środowiskowe na tej linii nie zostały przeprowadzone odpowiednio wcześniej?

Odpowiedź na interpelację będzie stanowiła podstawę do zorganizowania konferencji, która prawdopodobnie odbędzie się na przełomie lutego lub marca 2013.
Strona 11 z 23 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>
CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
Image and video hosting by TinyPic
CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
KOLEJOWA TOPLISTA
100 najlepszych stron o kolejach

Kolejowa Toplista
POGODA
KARKONOSZE: GÓRY IZERSKIE: KOTLINA KŁODZKA: ŁUŻYCE: INNE MIASTA:
PRASA KOLEJOWA


WYSZUKIWARKA STRON
WIADOMOŚCI
KRAINA UŚMIECHU
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Copyright © 2011
Wszelkie kopiowanie tre�ci bez zgody autora surowo zabronione.
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
203944 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie