Hide/Show Panels Hide/Show Panels
NASZ KANAŁ NA YOU TUBE

ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ NA YOU TUBE!
Facebook
Jesteśmy już na Facebooku:
FACEBOOK KODLK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE
Linia: Jaworzyna Śląska -Kędzierzyn Koźle
Linia: Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra- Zgorzelec
Linia: Wałbrzych - Kłodzko
Linia: Jelenia Góra- Mysłakowice- (Karpacz)- Kowary- Kamienna Góra- Marciszów
Linia: Jelenia Góra- Tanvald
Linia: Świeradów Zdrój -Lwówek Śląski- Legnica
Linia: Luban Śląski- Leśna
STATYSTYKI
Jak bardzo popularna jest nasza strona?
KOLEJ W SIECI
CSMK
Portal Kolejowych Pasażerów
Instytut Rozwoju i Promocji Kolei
Rynek Kolejowy
OKOKO
Kolej w województwie śląskim
Kolejowy Portal Informacyjny
Kolejowe Mazowsze
Transport Kolejowy
Storna MK z Jeleniej Góry
Kolej w Szklarskiej Porębie
Serwis Kolejowy
Kolejowy Wrocław
Strona Kolejowa Wojtka Michalskiego Kolejowa Toplista
Kolejowa Iłowa
ZANIM WSIĄDZIESZ DO WAGONU ...
Archiwalne rozkłady jazdy
Aktualny rozkład jazdy
SPÓŁKI KOLEJOWE
InterCity
Przewozy Regionalne
Cargo
Koleje Dolnośląskie
RUSZYŁO W SPRAWIE LEGNICA- RUDNA GWIZDANÓW


Wczoraj o godzinie 14:00 odbyła się telefoniczna rozmowa koordynatora KODLK Grzegorz Olesia z Posłem na Sejm RP Panem Wojciechem Zubowskim. Sprawa dotyczyła remontu oraz przywrócenia ruchu pasażerskiego na linii Legnica- Rudna Gwizdanów, oraz uruchomienia w terminie codziennym od grudnia 2013 pociągu TLK PIRAT na odcinku Bielsko Biała- Szczecin z wydłużeniem w sezonie wakacyjnym do Świnoujścia i Kołobrzegu.
W związku z powyższym w sobotę 13 października w godzinach południowych w biurze poselskim Pana Posła w Głogowie przy ulicy Poczdamskiej 1 odbędzie się spotkanie, którego głównym celem będzie ustalenie dalszych działań i wstępna rozmowa na temat organizacji konferencji pod koniec listopada 2012 lub na początku roku 2013.

UWAGA

SPOTKANIE Z PANEM POSŁEM ZUBOWSKIM, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 13 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 13:00 JEST SOTKANIEM PRYWATNYM I OBECNOŚĆ OSÓB TRZECICH JEST NIEDOZWOLONA.

admin dnia październik 02 2012 10:50:43 · 0 Komentarzy · 175 Czytań · Drukuj
CZY PKP PLK ZDEMONTUJE LINIE KOLEJOWE Z JELENIEJ GÓRY DO LWÓWKA ŚLASKIEGO I Z SĘDZISŁAWIA DO LUBAWKI?


Z opublikowanych przez "Rynek Kolejowy" w zeszłym tygodniu materiałów wynika, że spółka PKP PLK chce się pozbyć ponad czterech tysięcy kilometrów torów w całej Polsce. Nie byłoby w tym nic irytującego, gdyby nie nie fakt, że na liście znalazły się linie po których do dnia dzisiejszego jeżdżą jeszcze pociągi. Wśród wymienionych linii kolejowych są linia Jelenia Góra- Ławszowa i Sędzisław- Lubawka. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych po zapoznaniu się z przedmiotem sprawy postanowił w tej kwestii interweniować. W pierwszej kolejności zostanie skierowane pismo do Ministra Infrastruktury oraz do prezesa spółki PKP Polskie Linie Kolejowe z zamiarem wyjaśnienia powstałego problemu. Dopiero odpowiedź na powyższe pytanie pozwoli nam na ustalenie dalszych działań w obronie obu linii kolejowych.
admin dnia październik 02 2012 10:34:02 · 0 Komentarzy · 157 Czytań · Drukuj
KOLEJNE SPOTKANIE Z MARZENĄ MACHAŁEK I DALSZE INTERWENCJE


W dniu dzisiejszym tj. 27.09. 2012 odbyło się kolejne spotkanie Koordynatora Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Grzegorz Olesia z Dyrekcją Biura Poselskiego Poseł na sejm RP Marzeną Machałek. W toku tego spotkania rozmawiano o szykującej się na dzień 9 grudnia 2012 imprezie kolejowej na Dworcu PKP w Jeleniej Górze i w Restauracji Orient Express. Wspólnie utworzyliśmy wstępny projekt imprezy, oraz oszacowaliśmy koszta. Teraz projekt zostanie przedstawiony do wglądu innym współorganizatorom, w tym Związkom Zawodowym. Pod koniec października zostanie opublikowany do Państwa wglądu.
Przedmiotem dzisiejszego spotkanie były również dwie inne sprawy:
1) dalszy brak połączeń kolejowych na linii Lubań- Węgliniec oraz przypuszczalna likwidacja połączeń z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego oraz rozbiórka torów na liniach Jelenia Góra- Ławszowa i Sędzisław- Lubawka;
2) zorganizowanie kolejnego spotkania roboczego dotyczącego reaktywacji połączeń kolejowych z Kłodzka do Drezna p. Zgorzelec, Lubań Śląski, Jelenią Górę, Wałbrzych.

W odniesieniu do pierwszego problemu zostaną wysłane dwa dokumenty. Będzie to zapytanie poselskie do PKP PLK oraz interpelacja Poselska będąca odpowiedzą na psimo przesłane przez Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pana Wiktora Lubienieckiego dotyczące dalszego braku połączeń kolejowych na linii Lubańskiej i bardzo okrojonego rozkładu jazdy pociągów na Linii Lwóweckiej.

O wynikach naszych działań będziemy Państwa na bieżąco informować!
admin dnia wrzesień 27 2012 17:24:38 · 0 Komentarzy · 144 Czytań · Drukuj
JUTRO OFICJALNE PRZEJĘCIE KAS BILETOWYCH PRZEZ AJENTA


Już jutro 28 września 2012 na stacjach w Jeleniej Górze i na stacji Wałbrzych Miasto nastąpi oficjalne przejęcie kas biletowych przez ajenta. Obie kasy będą realizowały możliwość zakupu biletów wszystkich spółek kolejowych uruchamiających swoje połączenia na terenie całego kraju. W obu kasach będą zatrudnione po trzy osoby. Możliwość zakupu biletu będzie realizowana między godziną 5 rano a 21.
admin dnia wrzesień 27 2012 17:09:22 · 0 Komentarzy · 126 Czytań · Drukuj
"KARKONOSZE" Z KRÓTSZYM POSTOJEM WE WROCŁAWIU, RUDNA GWIZDANÓW NADAL BEZ TLK


Dzięki naszym interwencjom udało się skrócić czas postoju na stacji Wrocław Główny pociągu TLK 16200/1 "KARKONOSZE" w przyszłorocznym rozkładzie jazdy 2012/13. Przypomnijmy, że według wstępnego projektu pociąg miał przyjeżdżać w stronę Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry o godzinie 05:57, a odjeżdżać o godzinie 06:58. Tak długi postój mógłby skutkować w rzeczywistości odpływem pasażerów. Nie zgodziliśmy się na to. Wysłaliśmy do spółki w dniu 31.08 pismo z propozycją przesunięcia przyjazdy tego pociągu przynajmniej o pół godziny do przodu, tak aby spokojnie można było wykonać manewry z wagonami z TLK 56200/1 "ROZEWIE" Gdynia Główna- Jelenia Góra. Spółka przemyślała propozycję i zaakceptowała ją.
Niestety nie tak kolorowo wygląda sytuacją związana z postojami pociagów TLK "PIRAT" i TLK' HETMAN" na stacji Rudna Gwizdanów. Pociągi na tej stacji w przyszłym roku również nie będą się zatrzymywały. Ruch dalekobieżny w tym mieście nadal będzie obsługiwała stacja Rudna Miasto. Odpowiedź w załączniku.

Odpowiedź Odpowiedź PKP iC na uwagi do przyszłorocznego rozkładu jazdy z 31.08.2012r.
admin dnia wrzesień 19 2012 19:57:42 · 1 Komentarzy · 172 Czytań · Drukuj
UMWD NIE CHCE PUŚCIĆ POCIĄGÓW NA LINII 279


Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy dzisiaj z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wynika, że pomimo nacisków i restrykcji związanych z organizacją konferencji w dniu 22 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Lubaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego nadal nie chce realizować przewozów na linii 279. Nikłe są również szanse na zwiększenie ilości połączeń kolejowych między Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim w rozkładzie jazdy 2012/13. Przypomnijmy, że według przesłanego przez UMWD w dniu 20 lipca do naszej organizacji projektu rozkładu jazdy od 9 grudnia 2012 w soboty, niedziele i święta na tej pięknej i malowniczej krajobrazowo trasie ma jeździć tylko jedna para pociągów. To skandal!!! Jakby tego było mało to Urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego nie rozstrzygnęli jeszcze przetargów dotyczących realizacji regionalnych połączeń kolejowych na poszczególnych liniach w województwie!!! Do tej pory jeszcze nie wiadomo czy na konkretnej linii kolejowej pojadą Przewozy Regionalne, czy Koleje Dolnośląskie. Na pewno wiadomo, że Przewozy Regionalne będą wykonywały usługi na linii Jelenia Góra- Wrocław i Międzylesie- Wrocław- reszta jest wielką niewiadomą! To kpina, zwłaszcza, że rozkład jazdy wejdzie za niespełna trzy miesiące! KODLK już poinformowało o tym samorządy i instytucje, które zaangażowały się w sprawę obrony linii Lubań - Węgliniec i Jelenia Góra- Lwówek Śląski. W przyszłym tygodniu zorganizujemy w tej sprawie spotkanie, a następnie wystosujemy kolejne apele i pisma. Akcję nakręcimy medialnie. JEDNO JEST PEWNE- NIE PODDAMY SIĘ I BĘDZIEMY WALCZYĆ AŻ DO SKUTKU, ABY POLEPSZYĆ SYTUACJĘ PRZEWOZOWĄ NA DOLNYM ŚLĄSKU!


Odpowiedź UMWD na zapytanie z 31 sierpnia 2012
admin dnia wrzesień 14 2012 22:18:34 · 0 Komentarzy · 140 Czytań · Drukuj
WIELOLETNI PROGRAM OPERACYJNY NA LATA 2012-16


Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, jako organizacja działająca na rzecz rozwoju kolei na Dolnym Śląsku przedstawia Państwu do wglądu program uwzględniający działania, jakie będą realizowanie przez naszą organizację, zaprojektowany na następne cztery lata.

Program operacyjny na lata 2012-16
admin dnia wrzesień 08 2012 16:12:39 · 0 Komentarzy · 140 Czytań · Drukuj
SIERPNIOWE AKCJE KOMITETU MEDIALNIE NAGŁOŚNIONE


W ubiegłym tygodniu lokalne media bardzo szeroko opisały zarówno konferencję pod tytułem "Kolej Doliny Bobru - teraźniejszość i przyszłość" jak i trzylecie współpracy z Poseł Marzeną Machałek. Poniższe artykuły pozwolą Państwu bardziej przybliżyć problematykę związaną z tymi dwoma spotkaniami.


OCALIĆ KOLEJ
WALKA O KOLEJ


DZIENNIK TV KARKONOSZE 28.08.2012


DZIENNIK TV KARKONOSZE 24.08.2012


W WALCE O KOLEJ DOLINY BOBRU


PODSUMOWANIE PO TRZECH LATACH


CORAZ GORZEJ W POLSCE POWIATOWEJ. LIKWIDACJA POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH
KOLEJ DOLINY BOBRU- TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ
admin dnia wrzesień 01 2012 23:20:43 · 0 Komentarzy · 137 Czytań · Drukuj
TRZYLETNIA WSPÓŁPRACA - EFEKTY I ZADANIA NA PRZYSZŁOŚĆ


Dzisiaj o godzinie 12:00 w restauracji "Orient Express" odbyła się impreza podsumowująca trzyletnią współpracę między KODLK, Poseł Marzeną Machałek i Związkiem Zawodowym "Kontra". IR "Galicja", TLK "Karkonosze", TLK "Rozewie", TLK "Śnieżka", IR "Rudawy", TLK "Wrocławianin", IR "Łużyce", IR "Szczeliniec", IR "Barbakan' w relacji Świnoujście- Jelenia Góra oraz dodatkowe akcje związane z działalnością na rzecz kolei to nasze wspólne sukcesy.

Na przyszły rok podejmiemy się dalszych starań na rzecz reaktywacji połączeń do Drezna z Kłodzka oraz wydłużenia relacji pociągów TLK relacji Lublin- Wrocław do Jeleniej Góry oraz Gdynia- Wrocław do Kłodzka lub Międzylesia i IR Warszawa- Wrocław do Głogowa a następnie wydłużenia terminów kursowania pociągu TLK PIRAT z wakacyjnego na codzienny na odcinku Bielsko Biała- Szczecin Główny.
admin dnia sierpień 24 2012 23:31:45 · 2 Komentarzy · 198 Czytań · Drukuj
JEST PRZEŁOM W SPRAWIE LINII LWÓWECKIEJ I LUBAŃSKIEJ


Wczoraj o godzinie 12:00 w Lubaniu Śląskim miała miejsce konferencja zorganizowana przez Marzenę Machałek, Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych oraz Związek Zawodowy "Kontra"pod nazwą "Kolej Doliny Bobru- teraźniejszość i przyszłość". Dotyczyła ona wskrzeszenia ruchu pasażerskiego na odcinku Lubań Śląski- Węgliniec oraz zwiększenia ilości połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra- Lwówek Śląski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. dyrektor wałbrzyskiego zakładu PKP PLK, dyrektor wydziału infrastruktury UMWD, prezes Kolei Dolnośląskich oraz związkowcy i przedstawiciele urzędów miast leżących w granicach przebiegu obu linii kolejowych. Po trzech godzinach rozmów doszliśmy wspólnie do porozumienia i wystosowaliśmy apel do Premiera, Marszałka i Wojewody Dolnośląskiego oraz Ministra Transportu dotyczący pozyskania środków na remont tych linii. Zapewniono nas, że pomimo krążących wokół negaatywnych informacji , dotyczących zawieszenia ruchu pasażerskiego na linii Jelenia Góra- Lwówek Śląski- pociągi do Lwówka od 9 grudnia pojadą. Padły również zapewnienia ze strony przedstawiciela PKP PLK pana Ryszarda Bakunia o prowadzeniu w październiku i listopadzie tego roku prac torowych związanych z podwyższeniem prędkości na linii kolejowej 279. Niestety nawet biorąc pod uwagę ten fakt Urząd Marszałkowski nie zdołał obiecać nam, że pociągi pasażerskie na tę linię wrócą. Ale przecież nie wszytko jeszcze stracone, bowiem dopiero po dłuższym okresie czasu będzie można zobaczyć efekty naszego spotkania. Jedno jest pewne- przełom w niektórych sprawach dotyczących problematyki obu linii już nastąpił.
admin dnia sierpień 23 2012 20:29:28 · 0 Komentarzy · 177 Czytań · Drukuj
PKP PLK ODPOWIADA NA ZAPYTANIE W SPRAWIE REMONTU LINII NADODRZAŃSKIEJ


W załączniku przedstawiamy tekst pisma, które jest odpowiedzią na zapytanie w sprawie remontu linii nadodrzańskiej C-E 59. Miłej lektury.

Remont linii C-E 59 (2)
admin dnia sierpień 23 2012 15:40:58 · 1 Komentarzy · 145 Czytań · Drukuj
Strona 11 z 20 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
hospicjum
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
KOLEJOWA TOPLISTA
100 najlepszych stron o kolejach

Kolejowa Toplista
WYSZUKIWARKA STRON
POGODA
PRASA KOLEJOWA


WIADOMOŚCI
KRAINA UŚMIECHU
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie